Znak weterynaryjny KYR-IW w ramach odstrzału sanitarnego walki z ASF

Znak weterynaryjny KYR-IW

Znacznik do znakowania tusz dziczyzny KYR posiada 2 elementy z identyczną numeracją. Jedna służy do oznakowania tuszy, przeważnie jest zaciskana na tylną kończynę, druga jest zakładana na siatkę z narogami (są to jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca).

Znaki serii KYR są  polskiej produkcji i używane są  przez myśliwych podczas polowań do znakowania tusz dzików oraz zwierzyny płowej.  Nasze znaczniki serii KYR są również zgodne z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii do znakowania tusz dzików, pozyskanych w ramach polowań na obszarze zagrożenia, oraz w ramach odstrzału sanitarnego. Znaczniki do tusz występują w kolorze pomarańczowym. Wykonujemy trwały nadruk z oznaczeniami Inspekcji Weterynaryjnej, kodem województwa i powiatu oraz indywidualnej sekwencyjnej, niepowtarzalnej numeracji. Do pozyskanych tusz dziczyzny podczas normalnych polowań drukujemy kody kreskowe wymagane przez rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz.

Znak weterynaryjny KYR-IW – ZASTOSOWANIE

Znakowanie tusz mięsa zgodnie z Wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii
do znakowania tusz dzików, pozyskanych w ramach polowań na obszarze zagrożenia,
objętych ograniczeniem i obszarze ochronnym oraz ramach odstrzału sanitarnego.
Rozporządzenie MRiRW z dnia 15 września 2010 roku w sprawie informacji,
jakie umieszcza się na plombie… (Dz.U. Nr 179, poz. 1211 z 2012 r.)

Powiatowy Lekarz Weterynarii wydaje numer decyzji w sprawie sprzedaży bezpośredniej w oparciu o:
– art. 3 ust. 2 pkt 5 lit a, art. 5 ust. 1 pkt 3, art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Inspekcji Weterynaryjnej (t.j. Dz. U. 2018.1557);
– art. 20 ust. 1 pkt 2 lit. a) i art. 21 ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2019 r., poz. 824);
– art. 4 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (WE) Nr 853 / 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. Urz. UE L 139 z 30.4.2004, s. 55, ze zm.),
– art. 6 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 852 / 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004, str. 1, ze zm.),
– rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 września 2015 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1703)
– rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2016 r. w sprawie sposobu ustalania weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 2161)
– art. 104, art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256 z późn. zm.)

Znak weterynaryjny KYR-IW – WYMIARY

Znak weterynaryjny KYR-IW wymiary

Znak weterynaryjny KYR-IW – KOLORY

Znak weterynaryjny KYR-IW kolory

Znak weterynaryjny KYR-IW – PAKOWANIE

Znak weterynaryjny KYR-IW pakowanie
ZAMÓW

PLIKI DO POBRANIA

Karta produktu
Wzory kodów
Karta nadruków
Atesty
BOTT

BOTT- „YOUR SUCCESS IN OUR HANDS”

Od 2001 roku firma BOTT zajmuje się wykonywaniem nadruków na tworzywach sztucznych. Ponieważ specjalizujemy się w krótkich i nietypowych seriach, gwarantujemy bardzo szybką i rzetelną obsługę klienta.
Ze względu na zastosowanie różnorodnych technologii znakowania posiadamy możliwość optymalnego doboru rodzaju nadruku do powierzchni.

Przede wszystkim czytelne i odporne na ścieranie oraz środki chemiczne, nadruki wysokiej jakości, bezsprzecznie wyróżniają nas na tle konkurencji. Ponadto, na indywidualne potrzeby klientów, projektujemy precyzyjne skale na naczyniach pomiarowych. Wykonujemy również nadruki kodów kreskowych i numeracji. Druk w wielu kolorach na płasko i na okrągło.

ŁYŻECZKA PIKO 2ml
BOTT- miarki

MIARKI

Jako specjaliści w branży miarek pomiarowych jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość usług i wytwarzanego asortymentu. Bezsprzecznie wszystkie nasze wyroby cechują się wysoką funkcjonalnością, jakością i trwałością. Projektujemy skale pomiarowe pod indywidualne potrzeby klientów.

BOTT- opaski i żetony eventowe

OPASKI

Z pewnością zastanawiasz się jaki produkt będzie najlepszy dla Ciebie lub Twojego klienta? Dobrze trafiłeś. Oferujemy profesjonalne doradztwo w wybraniu najkorzystniejszych rozwiązań. Z pewnością znajdziemy produkty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań Twoich klientów.

BOTT- plomby

PLOMBY

Ze względu na doświadczenie w branży security business opracowaliśmy własny model plomby zabezpieczającej z unikatowym metalowym systemem zamykania. Precyzja dopasowania elementów i zastosowanie technologii ultradźwiękowej z pewnością gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń